چاپ کردن این صفحه

درباره فیلم مارکت

فیلم مارکت

موسسه فرهنگی و هنری نماي اول سازان با نام تجاری فیلم مارکت در سال 1398 به عنوان اولین کمپانی تخصصی فیلمسازی بخش خصوصی در کشور و با استفاده از نخبه ترین افراد در صنعت فیلم، در سه زمینه ذیل فعالیت می کند:

الف) سرمایه گذاری و تولید فیلم سینمایی، سریال، برنامه های تلویزیونی و کنسرت که نمونه های پروژه های انجام شده توسط فیلم مارکت به شرح ذیل بوده است:

1. سرمایه گذاری و تولید برنامه تلویزیونی دورهمی (سری چهارم) برای پخش از شبکه نسیم به کارگردانی و اجرای آقای مهران مدیری که پخش آن تا آذر ماه سال 1399 ادامه خواهد داشت. این برنامه در چندین نوبت به عنوان پرمخاطب ترین برنامه سازمان صدا و سیما انتخاب معرفی شده است.

2.  سرمایه گذاری و تولید فیلم سینمایی درخت گردو به کارگردانی محمدحسین مهدویان و بازی پیمان معادی ومهران مدیری که در جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت چندین سیمرغ در بخش های مختلف و موفق به دریافت سیمرغ نقش اول مرد برای پیمان معادی و سیمرغ بهترین کارگردانی برای محمدحسین مهدویان شد. این فیلم با موضوع بمباران شیمیایی سردشت و با سرمایه گذاری معادل ۷۵ میلیارد ریالی تولید و در انتظار نوبت اکران است.

3. سرمایه گذاری و تولید سریال 19 قسمتی هیولا در ژانر کمدی به نویسندگی پیمان قاسم خانی و امیر برادران، به کارگردانی و بازی مهران مدیری، فرهاد اصلانی و برترین بازیگران طنز کشور که پربازدیدترین سریال سال ۱۳۹۸ در فضای مجازی و با بیشترین میزان فروش DVD در شبکه خانگی بود

4. سرمایه گذاری مشارکتی در فیلم سینمایی رحمان 1400 در ژانر کمدی با بازی آقای مهران مدیری و  محمدرضا گلزار که علی رغم توقیف آن و پخش غیر قانونی در فضای مجازی، موفق به فروش معادل 220 میلیارد ریال شد.

5. سرمایه گذاری مشارکتی در فیلم سینمایی خط استوا که در انتظار نوبت اکران است. این فیلم به کارگردانی اصغر نعمتی و با بازی فرهاد اصلانی، سیامک انصاری و آزاده صمدی در ژانر کمدی ساخته شده و انتظار می رود استقبال خوبی از آن شود .

6. برگزاری کنسرت های مهران مدیری که با توجه به محبوبیت ایشان با استقبال کم نظیر مخاطبان

 

 

 

طرح های فرهنگی – هنری در دست اجرا:

1. سرمایه گذاری برای تولید مسابقه تلویزیونی دورهمی (سری پنجم) به کارگردانی و اجرای آقای مهران مدیری

برای پخش از شبکه نسیم. این برنامه در راستای اجرای برنامه های قبل دورهمی تولید می شود و به جهت افزایش جذابیت برنامه، قسمت مسابقه نیز طراحی و به آن افزوده شده است.

2.  سرمایه گذاری و تولید فیلم سینمایی شیشلیک به کارگردانی محمدحسین مهدویان، نویسندگی امیر ژوله و با بازی رضا عطاران، پژمان جمشیدی، ژاله صامتی و جمشید هاشم پور که در ژانر طنز در حال تولید است

3.سرمایه گذاری و تولید سریال ۲۰ قسمتی هیولا ۲ به کارگردانی و بازی مهران مدیری و نویسندگی پیمان قاسم خانی و امیر برادران و با حضور بهترین بازیگران حوزه طنز ایران که در دست تولید است.

ب) پلتفرم VOD فیلم مارکت با عنایت به گسترش روزافزون استفاده از فضای مجازی و تبدیل شدن تلفن همراه به یک رسانه همراه با ساده ترین روش دستیابی و گسترش روزافزون پلتفرم های فروش فیلم و سریال در بستر مجازی مانند فیلمو و نماوا راه اندازی شده که مورد استقبال مخاطبان نیز قرار گرفته است. فیلم مارکت اقدام به تولید پلتفرمی با نام شبکه جهانی فیلم مارکت برای ارائه فیلم و سریال های ایرانی و خارجی به مخاطبان کرده است که تا پایان سال ۱۴۰۰ و با دریافت مجوزهای لازم و بارگزاری محتوای مورد نیاز به بهره برداری خواهد

یکشنبه, 26 مرداد 1399